Szkolne Koło Caritas w Kąkolewnicy - wsparło projekt: Motocykl dla Misjonarzy w Kenii

Dziękujemy wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wsparcie akcji: MOTOCYKL NA MISJE W KENII

Uzbieraliśmy i przekazaliśmy na ten cel dokładnie 911,30 zł.
BÓG ZAPŁAĆ!

Szkolne Koło Caritas informacje

„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”św. Jan Paweł II. Papież

Od początku istnienia naszego Koła - członkowie Szkolnego Koła Caritas (SKC) wcielają w życie, poprzez swoje zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi tę piękną myśl naszego Wielkiego Rodaka- św. Jana Pawła II.

Zmieniają się czasy, pojawiają kolejne roczniki uczniów, również nowi podopieczni i nowe cele, niezmiennym pozostaje jednak zaangażowanie z jakim młodzi (13- 16 lat) wolontariusze z SKC realizują swoje zadania służąc tym, którzy są bardziej potrzebujący od nich.

Łatwo jest pomagać dając pieniądze na konkretny cel, trudniej, poświęcając swój czas tym, którzy są w potrzebie. Właśnie w ten sposób - poświęcając czas wolny swoim podopiecznym, działają nasi wolontariusze.

Szkolne Koło Caritas im. św. Alojzego Orione w Kąkolewnicy

opiekun Koła: Milena Adamowicz

asystent kościelny: ks. Radosław Osipacz

ilość członków SKC: 36

spotkania: w środy na 8. lekcji, lub wg potrzeby

regulamin SKC: tutaj

Patron naszego SKC św. Alojzy Orione powiedział kiedyś:

Czyńcie dobro zawsze, czyńcie dobro wszystkim, zła nigdy nikomu. Tylko z miłością się zwycięża świat.

TO MOTTO NASZEGO SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Wybudowaliśmy DOM dla Kimusia

W miesiącu październiku i listopadzie przeprowadzona była   akcja charytatywna celem której było zebranie kwoty pieniężnej przeznaczonej na budowę domu biednej wielodzietnej rodziny Kimusia w Afryce.

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas

opiekun SKC- mgr Milena Adamowicz

asystent kościelny- ks. Radosław Osipacz

kl. VII b

1. Kieczka Zuzanna

2. Wiśnicka Julia

3. Nestorowicz Wiktoria

4. Łoniewska Wiktoria

5. Wierzejska Aleksandra

6. Korulczyk Wiktoria

7. Koczkodaj Michał

8. Tkaczyński Bartłomiej

9. Domański Marcin

kl. II a

10. Kłos Kornelia

11. Rychlik Adrian

12. Zgrajek Oliwia 13. Kokoszkiewicz Zuzanna 14. Aleksandra Komoń 15. Dominika Komoń kl. II b 16. Musiatowicz Katarzyna 17. Gomółka Julia 18. Grodzicka Angelika 19. Kłos Marcela 20. Marczuk Klaudia kl. II c 21. Wójcik Julia 22. Grudzińska Weronika 23. Rarak Bartosz 24. Jędruchniewicz Julia 25. Kijek Natalia 26. Zieńczuk Gabriela kl. III a 27. Muszyńska Amelia kl. III b 28. Drelowiec Magdalena 29. Domański Arkadiusz 30. Jaśniak Julia

Akcja " Nakrętka"

W listopadzie Szkolne Koło Caritas rozpoczęło zbieranie nakrętek na nowy wózek inwalidzki dla Marty Sidorczuk.  Uczniowie zebrali do tej pory osiem stu dwudziesto litrowych worków.