"I narodziła się miłość"

 

           Dnia 21 grudnia 2017r. w Zespole oświatowych w Kąkolewnicy odbyło się  spotkanie opłatkowe. 

          Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Ks. Kanonik Janusz Sałaj Przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Król, Kierownik Oświaty Pani Agnieszka Sobota, Przewodnicząca Rady Rodziców SP Pani Marta Stolarczyk, Pan organista Kamil Żurawski oraz przedstawiciele nauczycieli emerytowanych.

Dyrektor Zespołu Oświatowego Pan Witold Lipski powitał wszystkich, którzy przybyli na spotkanie opłatkowe.

           Pierwszym punktem wigilijnego spotkania była część artystyczna pod tytułem "I narodziła się miłość" w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej z klas: IIIa, IIc, IIb i IIIb naszej szkoły. Nad przygotowaniem uczniów oraz zorganizowaniem części artystycznej czuwał ks. Radosław Osipacz wraz z nauczycielkami Panią Marzeną Siłuch, Panią Justyną Multan i Panią Anetą Jakoniuk. Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji.

         Kolejnym punktem spotkania było złożenie życzeń wszystkim zebranym przez zaproszonych gości oraz SU Szkoły Podstawowej. Później nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Pan Dyrektor rozdał opłatek wychowawcom którzy byli wraz z gospodarzami a następnie wszyscy udali się do swoich klas aby złożyć sobie życzenia.

           Cyprian Kamil Norwid powiedział cyt.: „Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

Te słowa dogłębnie  potwierdzają, że moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia najgłębiej skrytych w sercu uczuć. 

Wszystkim zebranym uczestnikom  towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera.

  • w1
  • w2
  • w3
  • w4

Simple Image Gallery Extended