Mediacja rówieśnicza w szkole.

W dniu 29 listopada 2017 roku o godz. 10.00 w dużej Sali Konferencyjnej Sądu Okręgowego w Lublinie odbyło się spotkanie informacyjno - szkoleniowe programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”.

W spotkaniu wzięła udział uczennica klasy II C gimnazjum Julia Wiśnicka wraz z pedagogiem szkolnym panią Anną Morawską. Julia została wyróżniona za pracę plastyczną dotyczącą mediacji rówieśniczych. Nagrodę wręczył obecny na konferencji Wojewoda lubelski pan Przemysław Czarnek i Lubelski Kurator Oświaty pani Teresa Misiuk. Po części oficjalnej podzieleni na grupy uczniowie pod nadzorem mediatorów sądowych pracowali nad przypadkami sytuacji, w których potrzebne były mediacje rówieśnicze. Spotkanie było kolejnym punktem programu, w którym Publiczne Gimnazjum w Kąkolewnicy bierze udział.

kliknij w ikonkę

• dscn4008